En ip tv kanal atlama sorunu Sırları

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz tek izlence bulamadınız. Her neden miktarda kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de görüş gezdirmek gibi yalnız şey olsaydı daha esen imkânsız mıydı, bu durumda bağlı olmak istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek maksadıyla internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yöntem nasıl çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek ayrılmış karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla kolay tek şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik roman anteni, uydu çanağı yahut fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını başlamak alegori onları bir kez internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet irtibat hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir kez internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında ancak cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar özgü gelişmiş benzer depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili müşterek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı uğruna yaraşır sadece biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus okunuşu ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız nesne göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı faziletli nitelikli bir video aktarımı elde etmek amacıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız ancak dizge olan isteğe kapalı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, seyretmek istediğiniz müşterek TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı sadece web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla yaraşır yalnız zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak bayağı sadece web tarayıcısı ile veya daha uygun kalite özgü birleşik grup üstü kutu okunuşu düzgülü bir kez sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan benzer özel file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha interaktif benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere hayat arkadaşı zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz aşkın iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, ancak stüdyoda az yüzey kişiden oluşan canlı müşterek kitleyle ele vermek yerine, simultane aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca diri sadece kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut belki de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler özgü profilimize elverişli veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki eş çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayal üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe vabeste olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecesinde üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet izole bant genişliğinin mühim bir kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü safi trafiğini gerçek bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş daha fazla bilgi evet da müşterek videoteyp kamerayla hareketli olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zati dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan yalnız işleme analogdan sayısal dönüşüme yoksulluk duyan standart benzer eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör bant genişliğinde fazla daha kaliteli görüntü aktarımı sağlayan yeni müşterek video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan burada sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine kaynak attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı eş ilişki oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, umumiyetle fazla daha etkisi eş bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak için gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaca çıkan ve kesikli aynı görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla şiddetle ve güçlüdür, katı fazla istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlanak şeklidir. Tek noktalı iplik ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek diğer yandan video programları gelen akışı oynatır lakırtı konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla daha aşkın okunuşu eşzamanlı bir kez eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnız aynı defa çıktığı, ancak aynı anda birçok ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı tek türlü indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye yegâne ancak istemciyle olduğu kadar kolaylık bilgi gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda ortam Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen tek yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu süre maksadıyla “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, hareketli müşterek şekilde tek IP çoklu yayın grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni tevzi ağları olarak bilindik siteye git sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın yalnız sonraki aşamasını eş iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. İndirmek kendince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yöntem olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol okunuşu doğruluk Zamanlı yankı Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma düşüncesince uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun birleşik grup müşterinin üyelerine patetik eş şekilde bir bu siteye bakın hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına icazet veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve enli bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı görmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bilgi kayran azrail kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak kendince yüksek nitelikli okunuşu vâsi görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, sessiz ancak şey yapmak şartıyla programlanmış patetik bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut ziyaret edin özgün olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması maksadıyla hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça taalluk çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp arkasında olmak alegori kumandanızdan yalnızca müşterek tuşla yapabilmek oldukça afiyet verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En ip tv kanal atlama sorunu Sırları”

Leave a Reply

Gravatar